اس ام اس،دانلود آهنگ،دانلود فیلم،دانلود موزیک،دانلود فول آلبوم،عکس بازیگران،عکس جدید،عکس پروفایل،عکس خفن،عکس دختر،دانلود سریال،دانلود رایگان،دانلود نرم افزار،دانلود بازی،خودمونی،ایران ناز،پونک،پارس ناز،بیتوته،نمناک

«هنر و تجربه» احتمالا عصبانی است!

«هنر و تجربه» احتمالا عصبانی است!

دسته بندی : سایت تفریحی نمناک تاریخ : چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

بانی فیلم-گروه سینمای ایران: این روزها ظاهرا بخت چندان با گروه هنر و تجربه یار نیست.همین چند هفته پیش بود که هشدار مدیران هنر و تجربه نسبت به تحریم کورش در خصوص نمایش فیلم‌های این گروه سینمایی،پاسخ افشاگرانه مسئولان این پردیس سینمایی را در پی داشت تا بدون تعارف اعلام کنند:«تجربه این چندسال نشان داده که بیشترین تعداد مخاطب هنر و تجربه در اکثر سانس‌ها ۱۰ یا پانزده نفر بوده که به همین دلیل سالن مجهز وی آی پی کورش که ده‌نفره است در اختیار این دسته از مخاطبان قرار می‌گیرد.می‌شود فیلم «کوپال» را به عنوان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه دانست که در بهترین روز بیشترین تعداد بلیت فروخته شده‌اش بیست و پنج نفر بوده است»!
دوشنبه گذشته هم در جلسه اخیر کارگروه صنفی اکران،درخواست نامربوط گروه هنر و تجربه رد شد! این کارگروه نامه ۱۷ اردیبهشت ماه جاری امیرحسین علم‌الهدی دبیر شواری سیاست‌گذاری هنر و تجربه پیرامون اکران محدود فیلم «عصبانی نیستم» و حمایت از فیلم های هنر و تجربه را در بخشی از دستور کار خود داشت که با آن موافقت نشد.
نتیجه ای که به نظر می رسد به مذاق متولیان این گروه خوش نیاید. در واقع از نظر اعضای کارگروه صنفی اکران، فیلم «عصبانی نیستم» با داشتن ۲۱ سینما در تهران دیگر لزومی به نمایش در گروه هنر و تجربه و اشغال سالنهای محدود این گروه را ندارد.بویژه اینکه هنر و تجربه در حال حاضر خود مشکل سینما دارد و نمایش فیلمی که با سرگروه و سینماهای و سانسهای مشخصی اکران شده،در سینماهای محدود این گروه ضرورتی ندارد.
سینما غدیر شهرکرد،سینما بهمن سنندج،سینما فلسطین همدان،تالار آیه قم، پردیس شهر فیروزه نیشابور،تماشاخانه پارس کرمان،پردیس سینمایی گلستان، سینما عمیق،هنروتجربه بابل،پردیس سینمایی چارسو،سینما فرهنگ،سینما پردیس کاپری،سینما سوره اصفهان،خانه هنرمندان،پردیس سینمایی هویزه مشهد،پردیس سینمایی کورش و موزه سینما آن هم در سانسهای محدودی،تمام بضاعت گروه هنر و تجربه هستند که اگر قرار باشد همین تعداد نیز به فیلمهای صاحب سرگروه تعلق گیرد،منصفانه نخواهد بود.در واقع سهم صندلی‌های سینمای ایران که به گروه هنروتجربه رسیده، تنها چیزی در حدود پنج درصد است.
ضمن اینکه اصولا شورای صنفی نمایش اوایل سال گذشته اکران فیلم‌های گروه‌های اصلی را در سینماهای هنر و تجربه را ممنوع کرده بود. پیش از این تصمیم، فیلم های دارای جنبه های هنری و تجربی، اجازه داشتند همزمان با گروه اصلی، در گروه هنر و تجربه نیز اکران شوند که «فروشنده» اصغر فرهادی یکی از مهم ترین نمونه از این دست فیلم ها بود.گرچه در آیین نامه جدید اکران حرفی از این مورد زده نشده و حتی تاکید شده که «گروه نمایشی هنروتجربه از شمول این آیین نامه خارج شده و توافقی عمل خواهد کرد».
البته نباید از این نکته هم گذشت که با این تصمیم سال گذشته شورای صنفی نمایش که دوشنبه گذشته هم مورد تایید ضمنی کارگروه صنفی اکران قرار گرفت،آورده مالی ناشی از اکران این دست فیلمها در سینماهای هنر و تجربه حذف خواهد شد.گروهی که به هر حال نمی توان تاثیر آنرا بر دیده شدن نسبی برخی فیلمهای غیرتجاری و جذاب سینمای مستقل ایران نادیده گرفت.
در این جلسه همچنین نامه مورخ چهار اردیبهشت ماه جاری انجمن سینماداران ایران پیرامون سینماهای حمایتی مطرح و مقرر شد حواله سینماهای پایتخت و میلاد خارج از تعداد سقف پنج سالن سری اول صادر شود و پروانه نمایش آنها به نام سینمای مربوطه صادر شود. حافظ، فردوسی، پیام، کارون، کیان، جی، صحرا، رازی،‌ ناهید، بلوار، دهکده و فرهنگسراها برابر مقررات، جزو سینماهای حمایتی محسوب می شوند.
همچنین در بخش دیگری از این جلسه مقرر شد در اسرع وقت نماینده کانون پخش، گزارشی از چگونگی نحوه اکران فیلم ها در دانشگاه ها که در حال حاضر باعث متضرر شدن سینماها شده ارائه کند.
در جلسه مذکور با نمایش در سینماهای تک سالنه ، یک فیلم و یک سانس فوق العاده و سینماهای دو سالنه ، سه فیلم و یک سانس فوق العاده موافقت شد.
از سویی مقرر شد سرگروه ها هفته آینده فیلم ها را اعلام کنند.
نحوه و شرایط اکران دوم در سال ۹۷ دیگر موضوع این جلسه بود که با حضور برخی از صاحبان فیلم های مذکور بررسی و موضوعاتی مطرح و مقرر شد از طریق شورایعالی موضوع پیگیری و اعلام نظر شود .
موضوع تاثیر ارزش افزوده بر فروش بلیت سینماها در سال ۹۷ هم دیگر موضوعی بود که در این جلسه مورد بررسی قرارگرفت.
دیگر موارد مطرح شده در این جلسه به قرار زیر است:
پیرامون عدم صدور پروانه نمایش و حواله نمایش فیلم های «عصبانی نیستم» و «خوک» هم توضیحاتی ارائه و مقرر شد در این فرصت اقدام شود .
مقرر شد کف فروش سال ٩٧ را صنوف (نمایندگان حاضر در شورا) بررسی و اعلام کنند و هفته آینده صحبت شود.
رونوشت نامه هشتم اردیبهشت امسال مدیر کل سینمای حرفه ای پیرامون سینماهای حمایتی مطرح شد.
درخواست ٢٧ فروردین امسال باغ کتاب در خصوص نیم بهاء شدن روز شنبه مطرح و موافقت شد.
درخواست ٢٧ فروردین امسال پردیس شهرک مبنی بر نیم بهاء شدن روز یک شنبه مطرح و موافقت نشد.
نامه ۲۲ اسفند پارسال انجمن سینماداران به شورای صنفی برای کف فروش مطرح و قرارا شد و هفته آینده تصمیم گیری می شود .
مقرر شد از گروه آزاد درخواست ها اخذ شود و حسب آئین نامه زمان نمایش را به صراحت مشخص کند که آیا فیلم آزاد اکران بشود یا خیر ، تصمیم گیری خواهد شد.

نوشته «هنر و تجربه» احتمالا عصبانی است! اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 3
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.